Trezor Peněženka Trezor


Facebook   Twitter   Linkedin


Trezor - popis


Všechny druhy USB trezorů patří mezi absolutní špičku v oblasti zabezpečení kryptoměn. Je víceméně jedno, který si vyberete. Trezor je od české firmy Satoshi Labs a byl to první USB trezor ve světě.

Trezory neuchovávají samotnou měnu (tedy nestahují blockchain), ale chrání pouze privátní (soukromé) klíče, bez kterých však odeslání kryptoměny není možné.

Po připojení k peněžence na https://wallet.trezor.io/ si budete muset nejprve stáhnout rozšíření do prohlížeče a pak již můžete kryptoměny posílat.

Při odesílání kryptoměny se Vám zobrazí cílová adresa na displaji Trezoru a musíte ji fyzicky tlačítkem potvrdit.

Přestože je Trezor od českého výrobce, je vše v angličtině. Nicméně webovky samotné peněženky jsou přeložené částečně do češtiny a na podporu můžete také psát česky.

Přehled podporovaných kryptoměn je však nižší oproti konkurenčním USB trezorům. Viz přehled zde

Trezor si můžete zakoupit nejlépe na webových stránkách výrobce na www.trezor.io za 89 EUR. Případně lze zakoupit i novější verzi.


Trezor - zabezpečení


Při instalaci trezoru si zapíšete na papír seznam 24 anglických slov (Recovery seed), díky kterým si můžete kdykoliv obnovit svůj trezor (např při ztrátě či krádeži).

Dále si nastavíte ještě přístupový číselný PIN kód, který si však musíte pamatovat. Tedy zloděj se tam nedostane i když bude mít fyzicky trezor nebo Recovery seed.

Volitelně se dá ještě nastavit 3 stupeň zabezpečení, tzv. Passphrase encryption. Je to vedle PINu další heslo navíc a je nutné ho zadat i při obnově. Navíc můžete mít vícero hesel a každé heslo odkryje jinou peněženku!

Lze například mít v jedné pár kryptoměn (pro případ vydírání či nutnosti to ukázat) a v jiné mít uchován většinu peněz. Nikdo totiž nemůže zjistit, kolik "tajných" peněženek ve skutečnosti máte. Navíc Passphrase encryption můžete i skrýt (deaktivovat). Nic vám však nezmizí. Stačí ho pak zase zapnout a při zadání správného slova budete mít opět vše. Toto je největší výhoda Trezoru od Satoshi Labs.


Trezor - stovky kryptoměn díky ERC-20 tokenu


Protože Ethereum není jen platidlem, ale umožňuje také "smart kontrakty", můžete v něm uchovávat tokeny ERC-20. A protože vlastníte privátní klíče k Ethereum, můžete mít díky tomu uložený také tokeny založené na ERC-20 v Trezoru (zprostředkovaně přes Ethereum).

Skvělý článek a popis na ERC-20 s trezorem najdete na webu Bitperia.

Seznam ERC-20 tokenů najdete zde na https://etherscan.io/tokens nebo si je můžete najít na https://coinmarketcap.com/tokens/.Výhody a nevýhody Trezor

  • Velmi bezpečné uložení kryptoměn.
  • Lze uložit všechny ERC-20 tokeny.
  • Možnost nastavení až 3 stupnů zabezpečení.
  • Passphrase encryption - vytvoření tajných peněženek.
  • Můžete napsat na podporu česky.

Trezor

Hardwarové (USB trezory):


Softwarové:


Papírové:


Peněženky jsou seřazeny podle abecedy, nikoliv dle doporučení.

Dostupný počet kryptoměn


Facebook   Twitter   Linkedin