Peněženka Coinbase Peněženka Coinbase


Facebook   Twitter   Linkedin


Coinbase - popis


Coinbase patří mezi největší a nejstarší peněženky online. Používá se také jako směnárna. K dispozici je i mobilní peněženka pro Android a iPhone.

Coinbase je vhodná spíše pro menší částky a pro každodenní placení. Protože se jedná o softwarovou peněženku, kde nevlastníte privátní klíče, nemáte to plně pod kontrolou. Navíc díky nutnému ověření, má teoreticky stát přehled o stavu vašeho konta. Proto je lepší vyšší sumy posílat do jiné, nejlépe anonymní peněženky a nejlépe do nějakého trezoru.

Coinbase sice nabízí také vlastní trezor (Vault), ale je to pouze softwarový trezor a víceméně ho spravuje Coinbase. Pocit bezpečí tak může být falešný. Nicméně určitě je to vyšší způsob zabezpečení. (Potvrzování plateb na 2 emaily, SMS a platba se odešle až za 48 hodin.)

Dají se též posílat platby mezi ostatními uživateli Coinbase zdarma. Je to rychlé, protože to nejde přes Blockchain.

Pěkně zpracovaný návod k Coinbase a další info najdete třeba zde.


Bonus 10 USD od Coinbase


Pokud si založíte účet u směnárny Coinbase přes tento doporučující (affiliate) odkaz a poté nakoupíte či prodáte jakoukoliv kryptoměnu minimálně za 100 USD (nebo ekvivalent 100 USD v jiné měně), získáte jednorázový bonus 10 USD (nebo ekvivalent v jiné měně), který se Vám připíše automaticky na účet.

10 USD obdrží také člověk, který Vám výše uvedený affiliate odkaz poslal. Můžete si tedy přivydělávat doporučováním Coinbase.Výhody a nevýhody Coinbase

  • Směnárna, burza i peněženka současně.
  • Možnost vícenásobného zabezpečení: SMS, 2FA (dvoufázové zabezpečení).
  • Dostupná mobilní peněženka pro Android a iPhone.
  • Affiliate program (za doporučení 10 USD).

Coinbase

Hardwarové (USB trezory):


Softwarové:


Papírové:


Peněženky jsou seřazeny podle abecedy, nikoliv dle doporučení.

Dostupný počet kryptoměn


Facebook   Twitter   Linkedin