Waves (WAVES)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Waves?


Blockchainová platforma Waves je naprogramována v jazyce Scala a bloky vznikají za 10-30 sekund.

Měna se netěží, na potvrzování bloků využívá algoritmus Proof of Stake (PoS).

Waves zvládá až stovky transakcí za sekundu díky vlastnímu šifrování Waves-NG.

Poplatek za transakci je 0,001 WAVES.

Podobně jako Ethereum umožňuje také vytváření chytrých kontraktů. Nicméně zatímco u Ethereum vytváříte kontrakty v extra platformě, Waves to má již integrované do peněženky, je to tedy jednoduše dostupné všem. A to není vše.

Waves má do své peněženky integrované další funkce. Přímo z peněženky můžete spustit vlastní crowdfunding, interní platbu mezi uživateli a taktéž má v sobě již integrovanou burzu WavesDax! Můžete přímo z peněženky obchodovat i skladovat nejen Waves, ale i FIAT měny (EUR, USD) či kryptoměny Ethereum, Bitcoin, Litecoin, Zcash. A další budou přibývat.

K dispozici jsou i platební brány, které můžete použít pro svou potřebu.

Velmi jednoduše si také můžete vytvořit (z peněženky) vlastní kryptoměnu (token), který bude běhat na síti Waves. Poplatek za spuštění je 1 WAVES.

Waves spustil ICO v dubnu 2017. Vybralo se přes 16 milionů dolarů (cca 30 000 Bitcoinů). V té době to bylo 2 nejúspěšnější ICO. Protože měna se netěží, bylo rozděleno mezi investory 85 milionů WAVES (cena za 1 Waves tedy cca $0,1884). Zbytek si ponechala firma na další rozvoj.


Waves a Staking (Leasing)


Stabilita sítě Waves se udržuje pomocí uzlů díky Proof of Stake. Aby jste mohli uzel (Waves Nodes) provozovat, musíte vlastnit minimálně 1000 WAVES.

Pokud máte méně mincí, můžete se připojit k nějakému těžebnímu poolu. Některé těžební pooly rozdávají jako bonus i vlastní kryptoměnu.

Protože je počet mincí pevně daný, získáváte při vytěžení pouze poplatky v bloku.

Na rozdíl od jiných kryptoměn, založených na principu PoS, musíte zde dané peníze vyčlenit a jakoby pronajmout (Leasing). Tyto peníze pak nelze použít na jiné účely. Je třeba nejprve pronájem (Leasing) zrušit.

Zde se můžete podívat na odhadované odměny za leasing a přehled největších poolů (uzlů): https://wavesplatform.com/leasing.

Roční zhodnocení je cca 4-5%.Výhody a nevýhody Waves

  • Možnost vydělávat Stakingem - Leasingem.
  • Přímo v peněžence burza WavesDax, chytré kontrakty a další funkce!
  • Můžete si jednoduše vytvořit a spustit vlastní kryptoměnu (token v síti Waves).