Verge (XVG)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Verge?


Kryptoměna Verge vznikla v roce 2014 pod názvem DodgeCoinDark. Protože název připomínal ilegální aktivity, rozhodli se ji vývojáři 15.2. 2016 přejmenovat na Verge.

Těžaři metodou Proof-of-work potvrzují bloky po 30 sekundách a udržují tím stabilitu sítě a hlavní blockchain. Nicméně v síti existuje jednoduchá verifikace plateb (Simple Payment Verification), díky které jsou platby potvrzeny už cca za 5 sekund.

Verge jako jedna z mála kryptoměn používá 5 hašovacích funkcí a je navržena jako multi-algoritmická kryptoměna. Dá se proto těžit několika zařízeními, což zvyšuje její decentralizaci a bezpečnost.

Teoretická kapacita sítě je 100 transakcí za sekundu. Připravuje se však implementace technologie RSK (Rootstock), která by měla propustnost zvýšit až na 2000 transakcí za sekundu. RSK by mělo být něco podobného jako smart kontrakty u Etherea.

Verge si cení soukromí uživatelů a je hodně anonymní. Využívá sítě TOR a IP2. Skrývá IP adresy uživatelů a tudíž transakce nelze vystopovat. Co je však hlavní, ono skrytí IP adresy probíhá již v peněžence uživatele. Většina "anonymních" kryptoměn totiž skrývá IP adresy až v blockchainu.

Samozřejmě měna je decentralizovaná.

O vývoj Verge se stará komunita, nikoliv konkrétní firma. Vývojáři si nenechávají žádné mince pro sebe. Vývoj je sponzorován dary od uživatelů. Nebylo žádné ICO apod.

Poplatek za transakci je 0,1 XVG.

K dispozici je velké množství peněženek.Výhody a nevýhody Verge

  • Skutečně anonymní měna (využívá sítě TOR a IP2).
  • Rychlé platby.
  • Velká propustnost sítě.
  • Dá se těžit 5 způsoby.
  • Velké množství peněženek.