Spectrecoin (XSPEC)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Spectrecoin?


Spectrecoin patří mezi kryptoměny 2. generace a je zaměřený na absolutní ochranu soukromí.

Využívá energeticky úsporný algoritmus Proof-of-Stake (PoS) 3 generace, který umožňuje rychlé potvrzení transakcí (30-60 sekund). Využívá kruhové podepisování transakcí DAG (Directed acyclic graph), které se následně uzamknou do bloku (po 60 sekundách).

Jedná se tedy o kombinaci blokové a bezblokové technologie. V případě masového rozšíření a nedostatečné velikosti bloků se mohou jednoduše upravit vývojovým týmem.

Spectrecoin síť je odolná proti DDOS útokům.

Bezpečnost a soukromí je zajištěno využíváním Peer-to-Peer vrstvy Tor + OBFS4. Nikdo proto nemůže vystopovat vaší IP adresu a OBFS4 je jakési maskování TOR sítě. V případě, že nějaký stát blokuje přístup k TOR, měli byste tímto blokaci obejít. Spectrecoin se proto dá využít kdekoliv na světě, kde je internet.

Poplatky za transakce jsou minimální.

Připravuje se podpora pro Trezor a Ledger.


Spectrecoin - zhodnocení min. 5% ročně (Staking)


Spectrecoin se netěží, nehrozí tedy útok 51% na síť. Hnedka zpočátku bylo vydáno 20 000 000 XSPEC a 95% mincí bylo rozděleno mezi investory z ICO. Protože se vybrala menší částka v ICO, než se předpokládalo, dostali investoři víc mincí. V té době to bylo 4 nejúspěšnější ICO v historii kryptoměn z hlediska zhodnocení.

Ročně se vytvoří 5% nové měny, která jde jako odměna uživatelům, kteří podporují síť tím, že si nechávají své peněženky otevřené pro tzv. Staking. Naprosto každý uživatel, tímto může podporovat síť a zhodnocovat své mince.

Ty se začnou připisovat k vašemu zůstatku po 288 blocích tedy asi po 8 hodinách od přijetí do peněženky (mature). Je to podobné jako těžba u jiných kryptoměn, nicméně zde máte jistý min. 5% roční zisk a těžba prakticky nezatěžuje váš počítač a nezvyšuje nároky na elektřinu (nic se nepočítá). Díky tomu, že může těžit (Stakingovat) každý s peněženkou, je Spectrecoin extrémně decentralizovaný.

V současné době je do Stakingu je zapojeno jen cca 1/3 sítě. Vaše roční zhodnocení je tedy cca 15 procent!

Budete-li chtít, můžete nastavit automatické zasílání části svého zisku ze Stakingu pro vývojáře Spectrecoinu (defaultně je nastaveno 5%).Výhody a nevýhody Spectrecoin

  • Kryptoměna 2. generace.
  • Absolutně soukromá měna, díky využívání sítě TOR.
  • Minimální poplatky.
  • Velká decentralizace díky Stakingu.
  • Netěží se, nehrozí 51% útok.

Spectrecoin