SmartCash (SMART)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje SmartCash?


SmartCash je založená na Zerocoinu, soukromé kryptografické měny. Těžba PoW probíhá na běžných počítačích a neměla by být náročná na výkon.

Bloková odměna je momentálně 5000 SMART (bude se postupně snižovat). 70% blokových odměn zůstává v komunitním fondu a na rozvoj kryptoměny. Odměna se dále rozděluje: Minerům (5%), SmartRewards (15%) a SmartNodes (10%).

O vývoji rozhoduje decentralizovaná komunita (SmartHive). Hlasováním (SmartVoting) se určí, co bude a na co použijí prostředky v komunitním fondu. Čím více mincí máte, tím větší váhu hlasu máte. Aktuální přehled projektů ke hlasování na https://vote.smartcash.cc/.

Pokud máte minimálně 10 000 SMART, můžete provozovat SmartNodes, což obnáší mít vlastní server VPS (adresa IPv4, min. 1 GB paměti RAM a 20 GB disk) s non stop připojením. Odměnou je 10% z blokové odměny, vyplácené postupně všem SmartNodes.

Připravují se instantní (okamžité) platby, soukromé transakce s protokolem BIP47, platební karty, adaptabilní bloky (momentálně jsou 1 MB).

Bloky se vytváří po 55 sekundách, nicméně budou funkční instatní platby.

Osobně si myslím, že 70% z blokových odměn pro komunitní fond je až moc. Sice můžeme rozhodovat, na co se peníze použijí, ale znamená to také, že se kryptoměna musí prodávat na burze, aby se získali FIAT peníze. Tento faktor sráží cenu dolů. A také nevím, jak mají ošetřeno, že nikdo z vedení jejich fondy nevykrade. Na druhou stranu Vás motivují k dlouhodobému držení díky SmartRewards, takže by se to mohlo vykompenzovat.


SmartCash a výdělek 15% (SmartRewards)


SmartRewards je systém odměňování dlouhodobých držitelů mincí. Pokud budete mít v peněžence minimálně 1000 SMART po dobu min. 30 dní, získáte po 25. dni v dalším měsíci odměnu z 15% blokových odměn (poměrnou část, v závislosti na celkovém nastřádaném banku a počtu lidí s 1000 SMART).

Podrobné vysvětlení časové odměny: pokud si zakoupíte mince 24., dostanete odměnu příští měsíc 25. (cca 30 dní). Pokud si mince koupíte 26. den, dostanete odměnu až cca za 60 dní, protože nejbližší výplatní termín 25. následujícího měsíce nesplníte 30-ti denní dobu.

Výhodou je, že odměnu dostáváte za pasivní držení mincí. Nejste povinný být online jako u Stakingu.

Zhodnocení v prvních měsících vychází dost slušné, cca 8% měsíčně. Rychle to ale klesá s rostoucí základnou uživatelů.Výhody a nevýhody SmartCash

  • Možnost vydělávat pasivním držením (SmartRewards).
  • O vývoji rozhoduje komunita hlasováním.
  • Možnost sponzoringu nějakého projektu.
  • Měna se vyvíjí a vylepšuje.