Shift (SHIFT)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Shift?


Shift je kryptoměna, která využívá algoritmus Proof-of-Stake-Delegated (DPoS). 101 demokraticky volených Delegátů udržuje decentralizovanou síť v chodu.

Bloky se vytváří po 27 sekundách.

Platforma Shift umožňuje využívat dApp (decentralizované aplikace, chytré kontrakty) naprogramované v Javascriptu. Každý program běží na samostatném řetězci a jen občas se synchronizuje s hlavním Blockchainem (tzv. postranní řetězce). Není tu tedy problém se škálováním (propustností).

Shift nabízí i decentralizované úloziště souborů (IPFS - InterPlanetary File System) a dále decentralizované webové stránky (Jenga DNS Monitor) a hosting (včetně dynamických webů).


Shift a pasivní příjem díky hlasování


Shift využívá DPoS (Delegated Proof of Stake), což znamená, že Stakovat mohou pouze zvolení delegáti. Těch existuje 101 a volí se demokraticky. Ti pak získávají odměnu za Stakování (1,1 SHIFT za blok, tedy cca 2880 mincí za den).

Odměnu si delegát může nechat a nebo ji může rozdělovat svým voličům. Většina delegátů odměny rozděluje.

Kdykoliv si můžete vybrat jiného Delegáta. Volební kolo trvá 45 minut, pak se hlasy přepočítávají.

Můžete sami kandidovat za poplatek 60 SHIFT.

Nejde o počet hlasujících účastníků, ale záleží hlavně na tom, kolik máte celkem mincí v peněžence. Čím více mincí, tím vyšší váhu má Váš hlas.

Výhodou je, že dostáváte odměnu za držení mincí aniž byste museli aktivně Stakovat (pokud se nestanete delegátem). Je však třeba hlasovat, musíte proto trošku studovat co a jak... A musíte také jednou za čas zkontrolovat, zda váš Delegát stále patří mezi TOP 101.Výhody a nevýhody Shift

  • Možnost pasivně vydělávat hlasováním či delegováním.
  • Decentralizované aplikace (Javascript).
  • Decentralizované webové stránky a hosting.
  • Decentralizované datové úložiště.