NEM (XEM)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje NEM?


Kryptoměna NEM využívá blockchain stejně jako většina kryptoměn. Bloky se vytváří po 1 minutě.

Kód je napsán v programovacím jazyce Java a JavaScript.

NEM využívá algoritmus Proof-of-Importance (POI), aneb algoritmus důkaz významnosti (Eigentrust ++ peer reputation management). Vychází to z PoS a přidává k tomu ještě důležitost pro komunitu. Nejen, že musíte mít minimálně 10 000 XEM, ale také musíte NEM aktivně používat (posílat transakce) a nesmíte se pokoušet o podvody.

Na základě toho máte stanoven koeficient, který zvyšuje pravděpodobnost připsání nového bloku Vám. Samozřejmě musíte být online a provozovat tedy jeden z uzlů.

Těžba se zde nazývá sklizní. Těžař získává poplatky z transakcí v daném bloku.

Pokud máte minimálně 3 000 000 XEM a velmi dobré připojení k internetu, můžete provozovat Supernodes. Budete-li online 24h získáte odměnu cca 320 XEM / den (mění se).

NEM není pouze finanční platforma, ale umožňuje zasílat i jiné informace. Dají se tu také vytvářet smart contracts, šifrované zprávy apod. Také se dá nastavit odesílání transakcí s více podpisy, což zvyšuje bezpečnost. Další aplikace můžete najít zde: https://nem.io/community/projects/.

Kryptoměna XEM je dělitelná na 6 desetinných míst.

O provoz a vývoj se stará nezisková organizace NEM.io Foundation, která byla založena v Singapuru.

Měna se netěží. Bylo vygenerováno 8 999 999 999 XEM a to bylo rozdělen mezi 1500 účastníků a různých fondů pro marketing, distribuci, provozní náklady, vývoj, odměny uzlů Supernodes apod. NEM.io Foundation tedy může teoreticky dost zahýbat s kurzem NEM.Výhody a nevýhody NEM

  • Rychlé transakce.
  • Chytré kontrakty, konkurence pro Ethereum.
  • Energeticky nenáročná sklizeň (těžba) Proof-of-Importance (POI) s motivací pro aktivní používání.