Kryptoměna NEM využívá blockchain stejně jako většina kryptoměn. Bloky se vytváří po 1 minutě.
Kód je napsán v programovacím jazyce Java a JavaScript.
NEM využívá algoritmus Proof-of-Importance (POI), aneb algoritmus důkaz významnosti (Eigentrust ++ peer reputation management). Vychází to z PoS a přidává k tomu ještě důležitost pro komunitu. Nejen, že musíte mít minimálně 10 000 XEM, ale také musíte NEM aktivně používat (posílat transakce) a nesmíte se pokoušet o podvody.
Na základě toho máte stanoven koeficient, který zvyšuje pravděpodobnost připsání nového bloku Vám. Samozřejmě musíte být online a provozovat tedy jeden z uzlů.
Těžba se zde nazývá sklizní. Těžař získává poplatky z transakcí v daném bloku.
Pokud máte minimálně 3 000 000 XEM a velmi dobré připojení k internetu, můžete provozovat Supernodes. Budete-li online 24h získáte odměnu cca 320 XEM / den (mění se).
NEM není pouze finanční platforma, ale umožňuje zasílat i jiné informace. Dají se tu také vytvářet smart contracts, šifrované zprávy apod. Také se dá nastavit odesílání transakcí s více podpisy, což zvyšuje bezpečnost. Další aplikace můžete najít zde: https://nem.io/community/projects/.
Kryptoměna XEM je dělitelná na 6 desetinných míst.
O provoz a vývoj se stará nezisková organizace NEM.io Foundation, která byla založena v Singapuru.
Měna se netěží. Bylo vygenerováno 8 999 999 999 XEM a to bylo rozdělen mezi 1500 účastníků a různých fondů pro marketing, distribuci, provozní náklady, vývoj, odměny uzlů Supernodes apod. NEM.io Foundation tedy může teoreticky dost zahýbat s kurzem NEM.
|
|
Řazení podle: abecedy - kapitalizace
Kryptoměny 2 generace 2