Linda (LINDA)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Linda?


Linda používá hybridní model Blockchainu. Kombinuje Proof of Work (PoW) a Proof of Stake (PoS). V síti existují tzv. Masternodes (kmenové uzly), které pomáhají udržovat stabilitu sítě.

Bloky se vytváří po 90 sekundách, velikost bloku je nastaven na 4 MB, což je momentálně více než dostatečná kapacita.

Transakce jsou potvrzeny během 1 vteřiny (díky Masternodes), to činí z Lindy velmi atraktivní kryptoměnu.

Maximální počet mincí Linda je stanoven na 50 miliard.

Linda je hodně anonymní, neboť využívá šifrovanou ochranu sítě TOR.

Nabízí také tzv. Atomic Swap, což je technologie, která umožňuje dvěma uživatelům vyměňovat si různé kryptoměny přes Lindu. Není tedy nutné využívat třetí stranu. Funguje to podobně jako chytré kontrakty u Ethereum. 2 uživatelé se dohodnou o výměně, udělají převody ve svém blockchainu kryptoměny a do Lindy vloží info o transakci. Když oba Blockchainy potvrdí transakce, Linda uvolní peníze.

Skrz platformu lze také posílat šifrované zprávy mezi uživateli.

Linda má velkolepé plány a aspiruje mezi top 10 kryptoměn v budoucnu.


Linda - pasivní příjem Staking


Pokud budete vlastnit mince a necháte otevřenou peněženku pro Staking, budete dostávat odměnu v podobě mincí zdarma. Pomáháte tím totiž udržovat síť v chodu a zvyšujete též decentralizaci Lindy.

Pokud budete mít více jak 30 miliónů Lindy, budete mít více z odměny, neboť budete vedeni jako Masternodes (hlavní, kmenový uzel).

Aby vaše mince začali vydělávat, musí splnit tzv. mature čas, který činí 24 hodin (tedy mince musí být uložené na dané adrese min. 24 hodin).

Staking nezatěžuje váš počítač a nezvyšuje odběr elektřiny. Je to stejné, jako když ho máte puštěný normálně. Na počítači můžete dál pracovat. Proto je tato metoda (Proof of Stake) velmi ekologická oproti klasické těžbě kryptoměn.

Drobnou komplikací je, že při instalaci peněženky hlásí (někdy) antivir nebezpečný soubor (trojan). Je třeba udělit výjimku, nebo antivir deaktivovat než se peněženka nainstaluje / spustí.Výhody a nevýhody Linda

  • Anonymní platby díky TOR.
  • Potvrzení platby během 1 sekudy.
  • Možnost Stakingu.
  • Atomic swap - bezpečná výměna různých kryptoměn mezi uživateli.