Experience Points (XP)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Experience Points?


Experience Points je digitální měna určená k odměňování hráčů ve hrách (odměny za dosažené levely, hráčská měna), studentů (odměny za úspěchy ve škole, soutěže), sportovce (odměny za sportovní výkony) a nebo jako komunitní měna pro jakoukoliv skupinu lidí. Ambice mají velké, otázkou je, zda se jim podaří se prosadit.

Blok se vytváří po 1 minutě (+30 sekund). Stejně jako jiné kryptoměny, je decentralizovaný a pseudoanonymní.

Provozují též e-shop, kde se dá zaplatit XP: https://xp.market/.

Chcete-li získat nějaký XP zdarma, můžete zkusit faucet: https://faucet.xpcoin.io/.

K dispozici je online (web) peněženka, pro Android, počítačová (nutná pro staking) nebo papírová.


Experience Points a Stakování


Experience Points se nyní již netěží. V současné době se stabilita sítě zajišťuje Stakováním, tedy PoS. Chcete-li získávat odměnu, stačí mít na svém počítači otevřenou a aktuální peněženku.

Mature čas je 24 hodin, tedy vaše mince začnou vydělávat až po této době. Zhodnocení se mění a postupně se bude snižovat (momentálně je 60%).

Peněženka pro Stakování je podobná jako u jiných kryptoměn POS. Určitě si zašifrujte peněženku a udělejte si zálohu wallet.dat.

Velikost blockchainu je po 1,5 roce již 2 GB, proto synchronizace peněženky trvá déle. Ovšem dá se to urychlit přes bootstrap.

Pokud máte min. 50 miliónů XP, stáváte se Masternode, kde máte vyšší odměny. A pokud máte 1 miliardu XP, jste Supernode s ještě vyšší odměnou.Výhody a nevýhody Experience Points

  • Měna pro počítačové hry.
  • Možnost Stakování.