Bytecoin (BCN)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Bytecoin?


Bytecoin byla absolutně první soukromá a nezjistitelná kryptoměna na světě. Vznikla na nové technologii CryptoNote. Tuto technologii pak převzalo několik dalších kryptoměn, včetně populárního Monera.

Zatímco spoustu nových kryptoměn v té době kopírovalo Bitcoin, Bytecoin vznikal samostatně. Jeho hlavní výsadou jsou kruhové podpisy (ring-signature), které maskují odesilatele. Proto je Bytecoin opravdu soukromý a nevystopovatelný. Ostatní kryptoměny v té době byli pseudoanonymní.

ByteCoin se těží metodou PoW (Proof-of-Work). Nový blok se vytěží za 2 minuty. Odměna se postupně snižuje, protože celkový počet mincí je pevně daný. Výhodou je, že těžba je odolná ASIC strojům. Těží se díky procesorům a paměti (příkazy AES pro mikroprocesory x86). Je možné ho těžit i na běžném kancelářském počítači.

Bytecoin vznikl jako komunitní měna a není jasné, kdo ho založil. V. Hugo, Dante jsou první známí testeři Bytecoinu. Jeho další vývoj řídí komunita díky hlasování (na základě síly PoW).Výhody a nevýhody Bytecoin

  • První anonymní měna (využívá kruhové podpisy).