Byteball Bytes (GBYTE)


Facebook   Twitter   Linkedin


Jak funguje Byteball Bytes?


Byteball patří mezi kryptoměny 2. generace, tedy Byteball je např. zcela odolný proti kvantovým počítačům (resp. tzv. útoku 51%), je minimálně energeticky náročný na provoz, je rychlý, levný a samozřejmě decentralizovaný.

Byteball nepoužívá žádné bloky (nemá Blockchain) neboť pracuje na principu bezblokové technologie DAG (Directed Acyclic Graph). Ke každé nové transakci připojí hash předchozí transakce.

V síti existují tzv. svědci (witnesses), což jsou důvěryhodné uzly. V případě pokusu o vícenásobné zaplacení (double spends) se bere v potaz první transakce zaznamenaná u svědka.

Kromě samotné měny je možné na této platformě vytvořit i další digitální aktiva (např. uložení nějakých dat, podmíněné platby, sázky P2P, Pojištění, podobně jako smart contracts u Ethereum, jenom v jednodušší formě).


Platby přes Byteball Bytes


Nejmenší jednotkou je BYTES, ale obvykle (na burze) se používá jednotka GBYTE, což je 1 miliarda BYTE (1 GBYTE = 1 000 000 000 BYTES).

V síti Byteball existuje ještě druhá jednotka, tzv. BlackBytes. Pokud to převedete do ní a pošlete to někomu jinému do jeho peněženky Byteball, nebude tato transakce zapsaná ve viditelné veřejné databázi. Pošle se to peer-to-peer. Jedná se tedy o interní převod mezi peněženkami.

Transakční poplatky závisí na tom, kolik místa zabírá daná transakce (úložiště) v síti. 1 bajt místa se rovná 1 BYTE měny.

Při posílání transakce z peněženky, lze místo čísla protiúčtu napsat též e-mailovou adresu. Pokud příjemce ještě není v Byteballu, bude vyzván k instalaci peněženky a obnos mu pak bude připsán. V systému Android se instalace spouští automaticky.

Platby se dají odesílat také přímo v chatovacím programu peněženky. Zde můžete chatovat s jiným uživatelem nebo s automatem (obchodník může nastavit otázky a možnosti odpovědí a nabídnout i zaplacení).

Dostupná je již také jednoduchá platební brána viz info na https://byteball-for-merchants.com/. Poplatek je 1000 Bytes + 0,9% z platby.


Jak získat Byteball Bytes zdarma?


Protože se Byteball netěží, vzniklo 1 000 000 GBYTE již při začátku projektu. Zakladatel si ponechává cca 1% procento a zbytek se v několika kolech rozděluje mezi uživatele (držitele Byteball).

Dostanete zdarma 10% k tomu co již máte v každém kole v peněžence. Pokud chcete získat více, stačí dokázat, že vlastníte Bitcoiny a dostanete poměrnou část k počtu BTC (1 BTC = 0,00625 GBYTE).

Další, již 11. kolo bude 3. března 2018. Info zde.

V některých obchodech také můžete dostat Byteball zdarma jako CashBack z nákupu. Nicméně to asi nebude v ČR :-D.Výhody a nevýhody Byteball Bytes

  • Kryptoměna 2. generace
  • Používá bezblokovou technologii DAG.
  • Bez limitů transakcí. Naopak, čím více bude uživatelů, tím rychlejší síť bude.
  • Netěží se.