Burzy


Facebook   Twitter   Linkedin

Na burzách získáte jakoukoliv existující kryptoměnu. Všechny burzy podporují Bitcoin (BTC) a většina směn se vypořádává právě s ním. Můžete zde kryptoměny nejen vyměňovat za jiné, ale také je obchodovat (i na páku) a spekulovat na jejich pohyb.

Burzy většinou podporují vedle kryptoměn pouze USD nebo EUR a leží mimo ČR. Proto je třeba využívat v Česku směnárny a nakoupené Bitcoiny pak přeposílat na burzu.


Jakou burzu si vybrat?


Doporučuji využívat největší burzy, kvůli likviditě. Nicméně podívejte se též, které kryptoměny, se na dané burze dají obchodovat. A v neposlední řadě zkontrolujte i poplatky.

Máte tu poplatky za vklad / výběr a také poplatky za směnu. Pro každou kryptoměnu jsou poplatky jiné a mění se. Můžete zjistit např., že přeposlání peněz do jiné burzy Vás vyjde levněji přes Litecoin nežli přes Bitcoin (a převod je i rychlejší).

Někde je též nutná verifikace (ověření totožnosti). Obvykle je verifikace potřeba, pokud chcete používat FIAT měnu (USD, EURO). V případě, že používáte pouze kryptoměny, verifikace není nutná. Jsou tu však limity.


Burza jako peněženka?


Vedení účtu na burze je zdarma a díky pohodlnosti a nabídce kryptoměn, se dá účet používat i jako peněženka. Burzy jsou však často pod tlakem hackerů a několikrát již byly vykradeny!

Doporučuje se větší částky na burze nenechávat a raději je ihned převádět do peněženky. Skoro všechny kryptoměny, která jsou na burze dostupné, se dají vkládat / vybírat a posílat jinam.


Kryptoměnová burza

Burza Bitfinex Bitfinex 30 Burza Bitmex Bitmex 11 Burza Bitstamp Bitstamp 5 Burza Bittrex Bittrex 200 Burza Cryptopia Cryptopia 400 Burza Poloniex Poloniex 80

Burzy jsou seřazeny podle abecedy, nikoliv dle doporučení či velikosti.

Dostupný počet kryptoměn


Facebook   Twitter   Linkedin